Forum obojga płci
Czym jest reflektometr i do czego służy? - Wersja do druku

+- Forum obojga płci (http://www.poznajpasazera.pl)
+-- Dział: Techniczne (/dzial-techniczne)
+--- Dział: Maszyny i urządzenia (/dzial-maszyny-i-urzadzenia)
+--- Wątek: Czym jest reflektometr i do czego służy? (/w-czym-jest-reflektometr-i-do-czego-sluzy)Czym jest reflektometr i do czego służy? - Talmud - 09-22-2016 01:47 PM

Cześć. Bardzo prosze o informację czym jest reflektometr i jakie ma zastosowania? Proszę o szybkie odpowiedzi bo jestem księgowym i trochę nie zgadzają mi się rachunki, a gdybym wiedział czy ów przedmiot ma zastosowanie w firmie to mógłbym go już sklasyfikować. Z góry dziękuję.


Czym jest reflektometr i do czego służy? - Nasturcja - 09-22-2016 02:14 PM

Zapytaj przełożonych, skoro pracujesz przy firmie zajmującej się takimi rzeczami to albo powienieneś wiedzieć albo inni powinni.


Czym jest reflektometr i do czego służy? - Talmud - 09-22-2016 04:28 PM

Nie zapytam bo to pokazuje brak moich kompetencji, czy naprawdę nikt mi nie odpowie?


Czym jest reflektometr i do czego służy? - Muffasa - 09-22-2016 06:09 PM

Reflektometr to urzadzenie które bada długość i tłumienność przewodów meidzianych i światłowodowych. Jak się domyślasz używane głównie w telekomunikacji. Bardzo fajna i przydatna zabawka bo dzieki niej mozna z olbrzymim z bardzo dużą dokładnością znaleźć uszkodzenia biegu i szybko naprawić. Wiecej informacji znajdziesz. Polecam sobie poczytać bo nie bede sie drobiazgowo produkował na forum no i jak widać można wszystko znaleźć w sieci. Pozdrawiam serdecznie i powodzenia w pracy.


Czym jest reflektometr i do czego służy? - Talmud - 09-22-2016 06:34 PM

Bardzo dziękuję za posta!


Czym jest reflektometr i do czego służy? - Malwinka - 09-22-2016 09:09 PM

Kolega dobrze pisze – usterkę można wychwycić z bardzo dużą dokładnością. Mielismy u nas wlasnie problem ze źle położonym światłowodem, okazało się że był w kilku miejscach pogięty przez co sygnał się gubił i był niestabilny.Urządzenie jest o tyle fajne że ma wbudowany mikroprocesor wiec na ekranie masz od razu zwizualizowany wynik i wszystko jest czytelne, pzdr.


Czym jest reflektometr i do czego służy? - Muffasa - 09-22-2016 09:38 PM

Koleżanka widać trzyma rękę na pulsie bo mi to jakoś umknęło. Ale chyba już wszystko jest jasne i nie ma wątpliwości do czego to urządzenie służy. Jakby co to pytaj bo rzeczywiście przełozonych o takie rzeczy meczyc to troche slabo.